Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

  • sk
  • en
  • de

Obsah

Upratovanie okolia obce a prírody

Skoré jarné počasie so svojimi teplými slnečnými lúčmi láka stále viac na prechádzky do prírody na oddych a doplnenie energie. Pobyt v prírode je prirodzená aktivita človeka pre niektorých viac pre niektorých menej potrebná. Tí, čo prichádzajú do prírody za oddychom vyhľadávajú pokojné a čisté miesta. Je však veľa takých čo si urobili z prírody odpadkový dvor. Všetko nepotrebné vynesú do prírody a vyhodia pri lesných cestách, pred i za obcou, do potoka…. a nestarajú sa o to, koľko rokov to tam bude, alebo sa jednoducho spoliehajú na to, že niekto to po nich poupratuje. 24.4.2015 sa uskutočnila už tradičná obecná brigáda na upratovanie prírody za aktívnej účasti Obecného úradu v Smolníckej Hute. Potešujúce je, že riaditeľstvo Základnej školy v Smolníku sa tiež aktívne zapája do tejto činnosti a vedie deti k tomu, aby dbali na čistotu prírody a tak sa žiaci pod vedením pani učiteľky Hanschildovej pustili do upratovania.

Tí, ktorý sem tento odpad vyniesli nech sa zamyslia nad tým, že ich deti, alebo vnuci musia po nich takúto činnosť vykonávať.

Novinkou v našej obci je zavedenie fotopascí na odhalenie vinníkov, ktorý sa takýmto spôsobom zbavujú svojich odpadkov.

Zábery z fotopascí budú zverejnené! Našu obec stojí nemalé finančné prostriedky na likvidáciu odpadu, ktoré by sa dali využiť na jej zveľadenie.